Genel Gündem

Muhalefet olacaksanız milli muhalefet olun

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Malatya İl Başkanlığının Büyükşehir Belediyesi yanındaki alanda yapılan 7. Olağan Kongresi'nde konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, annesinin Malatyalı olduğunu ve bu nedenle kendisinin de bu şehre yabancı olmadığını, bir hemşehri olduğunu dile getirdi.

Kongrelerin önemini vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

"Kongreler bizim kim olduğumuzu hatırlamamız gereken, nereden geldiğimizi hatırlamamız gereken ve istikametimizi yeniden hatırlamamız gereken günler. Verdiğimiz mücadeleyi unutursak, kim olduğumuzu unutursak kaçınılmaz olarak nereye gideceğimizi ve istikametimizi de unuturuz. Biz hiçbir zaman kim olduğumuzu AK Parti olarak nereden geldiğimizi asla unutmayacağız. Liderimizle beraber yol yürürken bunun bilincinde olacağız. Bu ülkenin evladı, bu ülkenin yetiştirdiği milletin adamı olarak bilinen milletine aşık Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlık edenler, nefret kusanlar, neden dolayı Recep Tayyip Erdoğan'a nefret kusuyorlar ve düşmanlık ediyorlar? Bu sorunun cevabını bilmemiz gerekiyor. Bir şeyi daha bilmemiz gerekiyor. Karşımızda bizimle ilgili her türlü hakikate zihnini ve kalbini kapatmış bir grup var. Her türlü yalanı üreten, her türlü iftirayı, her türlü dezenformasyonu yapan bir kitle var ve maalesef bu kitle milli değil, yerli değil. Türkiye'nin meseleleri söz konusu olduğunda, Türkiye'nin yanında duran değil, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin tezlerini savunmak yerine Yunanistan'ın tezlerini savunan, Libya'da Birleşmiş Milletler'in meşru gördüğü hükümetin yerine darbeci Hafter'i savunan, Suriye'de Esed'i savunan, Mısır'da Sisi'yi savunan bir yapı var karşımızda.

Biz öncelikle bunlara diyoruz ki muhalefet olacaksanız milli muhalefet olun. Yerli ve milli düşünün. Siyasi meselelerde tabii ki bir karşıtlığımız olacak ama Türkiye ama memleket meselesi olduğunda birlik olacağız, beraber olacağız. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Partili kadrolar olarak geleceğe yürüyeceğiz. O yüzden onların bize karşı yaptıklarını dikkate almak yerine kendi hakikatimizi anlatacağız."