Genel Gündem

Kahramanmaraş 1 Kasımda 5 İl ile Yarışacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Büyükşehir Belediye binası yanında Malatyalılarla bir araya geldi. Özel uçağıyla Malatya’ya gelen Davutoğlu, 15.50'de Erhaç Havalimanı'na indi. Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya milletvekilleri, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri ile partililer tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu, 16.30’da miting alanına geldi.

Başbakanın konuşmasından önce Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TBMM AK Parti Grup Başkanvekilleri Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci ve 6. sıra Adayı Ufuk Önalan, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır sahnede vatandaşları selamladı.

TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir ÜNAL, Malatya Mitingimizde muazzam bir coşku, sevgi seli ve kalabalık var. Kahramanmaraş Mitingimizle başa baş bir görüntü. Ahmet Aydın kardeşimde Adıyaman’ın oylarını arttıracağını ifade etti. Sanırım 1 Kasım’da Ak Parti’nin en fazla oy alacağı iller Rize, Konya, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman olacak. Bakalım en fazla oyu hangi il alacak. 
Ben Kahramanmaraş’a güveniyorum. Zaten başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş Mitinginde söz verdi. Eğer birinci olursak, bir sonraki seçim Kahramanmaraş adayı olacak. Ben inanıyorum ki 1. Olacağız ve 8’de 8 yapacağız” dedi.

Kahramanmaraş Mitingi Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=P_0Nf3NtLjk