Genel Gündem

Dün Mahir Olur, Bugün Veysi Olur, Yarın Bir Başka Yiğit Çıkar O Ülkeyi Taşır

-    AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal: “AK Partili Olmak Bir Ülkenin Geleceğini İlmik İlmik Gergef Dokur Gibi Dokumaktır.”
-    Milletvekili Mahir Ünal: “Recep Tayyip Erdoğan ile Yol Arkadaşı Olmak Onurların En Büyüğüdür.”
-    Milletvekili Ünal: “Bizim için tek bir şey vardır: ‘Türkiye’yi yüceltmek ideali vardır, iş vardır, her şeyin merkezinde Türkiye sevdası vardır.”

AK Parti Milletvekili Mahir Ünal, bir takım hırslarla ve geçmiş siyasi anlayışlarla AK Parti siyasetini anlamanın mümkün olmadığını belirterek, ideallerinin Türkiye’yi yüceltmek olduğunu ve yüreklerinde Türkiye sevdası taşıdıklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile AK Parti il teşkilatının katıldığı Kahramanmaraş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, bir saatin dişlileri, bir takımın oyuncuları gibi Türkiye sevdasıyla çalıştıklarını kaydederek, “Biz ‘Sen, ben yok. Türkiye var.’ dedik. Dün Mahir olur, bugün Veysi olur, yarın bir başka yiğit çıkar gelir, o ülkeyi taşır.” dedi.

Bir Ülkenin Geleceğini İlmik İlmik Dokumaktır AK Partili Olmak 

“AK Parti teşkilatının her biri gönlünde bir davayı, bir derdi ve büyük bir medeniyet coğrafyasının misyonunu taşıyan ve ufka bakarken, ufukta hayal ettiği günlerin yakın olduğunu gören ve bu medeniyetin temel ocaklarından biri olan Kahramanmaraş’ta 13 yıldan beri bu bayrağı, bu sevdayı, bu derdi, bu tasayı taşıyan değerli kardeşlerim hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 
AK Partili olmak bir ahlaktır, bir ocakta adeta ilmik ilmik gergef dokur gibi bir ülkenin geleceğini dokumaktır. Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşı olmak ise onurların en büyüğüdür. 
Biz AK Parti kurulduğunda şunu söyledik: ‘Bu partiyi biz kurmadık. Bu partiyi bu millet kurdu ve biz sadece tabelasını astık.’ Çünkü bizim hamurumuzu bu millet yoğurdu, kumaşımızı bu millet dokudu. Biz her zaman milletin kendisi olduk. 

Kahramanmaraş gibi güzel insanların olduğu, şiirin, edebiyatın, derdin, davanın, istiklalin, istikbalin şehrinde siyaset yapmak ve bu şehrin evladı olmak bizim için her zaman ayrı bir onur, ayrı bir gurur oldu hamdolsun.”

Bizim Siyasetimiz, İnsani Değerlerin Yeniden Yerli Yerine Oturtulduğu Bir Siyasetin Adıdır

Bizim siyasetimizi 18. Yüzyıl toplum düşüncesiyle, 19. yüzyılın sosyolojik kavramlarıyla, 20. yüzyılın posmodernist bakış açısıyla bizim siyasetimizi bugün anlamaları mümkün değildir. Bizim siyasetimiz Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde var olacak olan iyiliğin, merhametin, ahlakın, insani değerlerin yeniden yerli yerine oturtulduğu bir siyasetin adıdır. O yüzden bizi bir takım siyasi hırslarla, kişisel hırslarla geçmiş siyasi anlayışlarla anlamaya ve tanımlamaya çalışmak yanlışlık olur.” 

Dün Mahir Olur, Bugün Veysi Olur, Yarın Bir Başka Yiğit Çıkar Gelir, O Ülkeyi Taşır

“Biz bir saatin dişlileri, bir takımın oyuncuları gibiyiz. Bizim için tek bir şey vardır: ‘Türkiye’yi yüceltmek ideali vardır, iş vardır, her şeyin merkezinde Türkiye sevdası vardır.’ Biz o yüzden ‘Sen, ben yok. Türkiye var.’ dedik. Dün Mahir olur, bugün Veysi olur, yarın bir başka yiğit çıkar gelir, o ülkeyi taşır.” 

Kahramanmaraş’ımızı İnşallah Hep Birlikte Daha Güzel ve Daha İyi Yerlerde Temsil Edeceğiz

“Bugün bizim sevinç günümüz. Sevgili kardeşim, dostum Veysi Kaynak Bey’i bütün kalbimle tebrik ediyorum. Kahramanmaraş’ın bugün sevinç günüdür. Bugün Kahramanmaraş’ın Başbakan Yardımcılığı ile en yüksek derecede temsil edildiği gündür. 

Bu şehir hamdolsun Bakan karşılıyor. Allah’ın izni ile bu şehir daha çok Bakanlar karşılayacak ve hizmetleriyle, çalışmalarıyla bu şehir bunları hak ediyor. İnşallah Kahramanmaraş’ımızı daha güzel, daha iyi yerlerde hep birlikte temsil edeceğiz.”