Genel Gündem

CHP’nin Devlet Yönetme Ciddiyeti Yok

1 Kasım seçimleri öncesinde TVNet ekranlarında Nil Gülsüm'ün sorularını Maraş Kalesinden cevaplayan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta 8'de 8 yapacaklarını açıkladı.
24 Ekim 2015 Cumartesi 01:30
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TvNet ekranlarında Nil Gülsüm'ün sorularını yanıtladı.

Ünal'ın açıklamasından satır başları şöyle:
"Seçim süreci bizim için çok hareketli geçiyor. Bu kapsamda anket sonuçları da olumlu sonuçları önümüze getiriyor. Gördüğümüz üzere Kahramanmaraş'ta 8'te 8 yapacağız AK Parti olarak. 

Mesele Kürtlerin özgürlüğüyle ilgili değil. Esed'in zulmettiği kesim Kürtler. Bizim Suriye ile olan ilişkilerimiz, daha önce her konuda bize demokratikleşme sözü veren, yol haritaları isteyen veya vaad eden, Suriye'nin yanındaydık. Ne zaman ki kendi halkına kurşun sıkmaya, sivillerin üzerine bomba yağdırmaya başladı biz elimizi çektik. Sorunu uluslar arası kuruluşlara taşıdık. Biz düzen istiyoruz bölgede, huzur, barış bu kadar basit. 

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sizin Dış Politikanız Yanlış' diyor. Neden olarak da 'NATO'nun çizdiği yola uyun' diyor, teslim olmamızı istiyor. Bizim büyük bir etki alanımız var ve bu alana karşı sessiz kalamam. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da olanlara karşı sessiz kalamam. 

Bir muhalefet düşünün ki bütün siyaseti gazete haberlerinden ibaret olsun. Kılıçdaroğlu, 'OSLO Belgelerini Gördüm' dediği, internetten indirdikleri belge. Bu akılın devlet yönetme ciddiyeti yok.
CHP, MHP ve HDP 'BEYAZ TOROS' konusunda aynı kalıpla konuşuyor. Sayın Devlet Bahçeli, MHP'nin ne yerliliğini ne milliliğini bıraktı. Bugün Bahçeli'nin ne yapmak istediğini en yakınındakiler dahi bilmiyor." Dedi.

Programı İzlemek İçin Bakınız; https://www.youtube.com/watch?v=IVF2rOkFhNQ