Yerel Gündem

Genel Başkan Yardımcısı Ünal, kazada hayatını kaybeden Onur Yay'ın ailesini ziyaret etti

Genel Başkan Yardımcısı Ünal, kazada hayatını kaybeden Onur Yay'ın ailesini ziyaret etti
Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Şanlıurfa'da işçileri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Onur Yay'ın, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan ailesine ziyarette bulundu.

Ünal, beraberinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal ve İmran Kılıç ile Yay'ın, Alembey Mahallesi'ndeki babaevini ziyaret ederek, yakınlarına başsağlığı diledi. 

Ünal ve beraberindekilerin, evin önünde kurulan çadırda baba İlyas Yay'a taziyelerini iletilmesinin ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç dua etti.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden dün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılmak üzere Şanlıurfa'ya giden işçileri taşıyan midibüsün bir otomobil ve bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu Şükran Entemiz (55), Melike Uysal (26), Onur Yay (26), Havva Ağca (26) ve Gazel Kısaca (29) hayatını kaybetmiş, aralarında çocukların da bulunduğu 13 kişi yaralanmıştı.