Yerel Gündem

"CHP hakaret ve baskıyı amacına ulaşmak için meşru görüyor"

"CHP hakaret ve baskıyı amacına ulaşmak için meşru görüyor"
Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, YSK itiraz süreci ile ilgili twitter hesabından paylaşımda bulundu.


Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın yaptığı açıklamaların yer aldığı haber görsellerine yer verdi. 

Ünal, paylaşımında, "YSK'nin olağanüstü itirazları değerlendirmesi bir yargı sürecidir. CHP her zaman olduğu gibi her türlü tehdit, hakaret ve baskıyı amacına ulaşmak için meşru görüyor. CHP 15 Temmuz darbe davalarının başlangıcında yaptığı hakaret ve tehditleri şimdi YSK sürecinde devam ettiriyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber CHP çeşitli vesilelerle Türkiye’deki tüm kurum ve kuruluşların işine gelmediğinde meşruiyetini sarsmak üzerine kirli bir siyaset izliyor.

Bu kirli siyaset, daha önce “sarayın polisi-halkın polisi”, “sarayın savcıları-cumhuriyetin savcıları” gibi ifadelerle tezahür etmişti.

Milli İstihbarat Teşkilatımıza FETÖ tarafından çekilen kirli bir operasyonun hemen akabinde Kılıçdaroğlu ve arkadaşları bu sefer Hükümetimizi DEAŞ’a yardım etmekle suçlamış, Sayın cumhurbaşkanımızın Lahey’de yargılanması gerektiğini dile getirmişti.

Aynı Kılıçdaroğlu ve arkadaşları 25 milyon kişinin oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanımızı gayrımeşru ilan etmiş, her türlü nezaketi ayaklar altına alarak sandığı tanımadığını ifade etmişti. 

17-25 Aralık darbesini gerçekleştirenleri “devletin vicdanı” olarak nitelendiren, PKK’lı teröristlerden “arkadaşlar” diye bahseden Kılıçdaroğlu ve arkadaşları söz konusu Türkiye’nin demokratik meşru kurumları ve lideri olunca ne yazık ki aynı ‘naif’ tavrı gösteremiyor.

Son olarak YSK’yı hedeflerine koydular. Söylemde sürekli Bağımsız yargıdan bahseden CHP, kendi emrinde olmayan her kurumu, kendi isteklerine uygun olmayan her yargı kararını, işlerine gelmeyen her yasayı hatta Anayasayı gayrı meşru sayacak bir anlayışın adıdır.