Yerel Gündem

Mesele Memleket Meselesi

Kahramanmaraş kent merkezinde bulunan STK’lar ile yemekte bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal Mahir Ünal, 1 Kasım seçimlerini ve önemini anlattı.
1 Kasım seçimlerine birkaç gün kala siyasi partiler ve adaylar seçim çalışmalarını daha da hızlandırdılar. Kahramanmaraş’ı ilçeler başta olmak üzere tarayan ve her gün çok sayıda toplantı, ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş kent merkezinde bulunan Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek yapılacak olan seçimin önemini anlattı.

Mahir Ünal yaptığı konuşmada şu anda tabiri caizse tam da muharebe halindeyiz ve bu günlerde muhasebe yapmak yerine daha sıkılaşmalı ve bu seçimde tek başına iktidar olmalıyız, yani muharebe meydanında muhasebe olmaz dedi.
Katılımcıların uzun süre alkışladığı ve konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Mahir Ünal; Eğer milli birlik projesi, demokratik haklar ve sonrasında geliştirilen çözüm süreci olmasaydı bu gün pkk güneydoğu da halkı sokaklara indirirdi. Ancak bizim yaptığımız bu çalışmalar da halkımız gördü ki, hakları verilmiştir. PKK’nın baskısına boyun eğmedi ve sokağa inmedi. Daha açıkçası PKK’nın yanında değil Devletin yanında yer aldı diye konuşan Mahir Ünal;

“Mesele şu bu meselesi değil memleket meselesidir. Sayın Cumhurbaşkanı çözüm süreci öncesinde yapılan reformlar, yapılan hizmetler sonucu artık bu ülkede Kürt sorunu değil terör sorunu vardır diyerek meselenin özünü ifade etti. Biz bu süreçte yerli insansız uçaklarımızı, yerli füzelerimizi, yerli yazılımlarımızı hayata geçirdik. Bizde boş durmadık. Bu gün terörle yapılan mücadelede iki ayda PKK dağ sürecine sokulmuştur diye konuşan Mahir Ünal; STK temsilcilerinin sorduğu soruları da cevaplandırdı.