Yerel Gündem

Allah'ın izniyle bu topraklarda bayramlar kutlanmaya devam edecek

Ünal, Afşin Kaymakamlığınca Atatürk Parkı’nda Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, insanlık tarihinde tankın, uçağın, helikopterin önüne göğsünü siper eden bir topluluk olmadığını belirtti. 

15 Temmuz’da Türkiye insanının millet nasıl olunur, millet olmak, bir olmak, beraber olmak ne demektir, bayrak için, vatan için ve millet için ölümüne gitmenin ne demek olduğunu bu milletin bütün dünyaya gösterdiğini anlatan Ünal, o gece hiç kimsenin siyasi görüşünün bulunmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan” sözünü hatırlatan Ünal, “Eğer bu milletin aşk derecesinde seviyorsanız, bu bayrağın altında yaşamaktan onur duyuyorsanız bu vatan üzerindeki herkes kardeştir. Fakat bunun aksine, Türkiye'yi gidip yurt dışında birilerine şikayet ediyorsanız, Türkiye içinden aslında Türkiye dışına konuşuyorsanız, düşünün şu anda Türk ordusu dünyanın şu anda en iyi 8. ordusu, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cülerden temizlendikten sonra dünyada hiçbir ordu yok ki iki ay sonra Fırat Kalkanı Harekatı'nı yapsın, Cerablus'tan El-Bab'a kadar iki yılda yapılamaz denileni 6 ayda yapsın ve bitirsin." diye konuştu.

Ünal, ordunun FETÖ'cülerden temizlenerek dimdik ayakta durduğunu, yargının FETÖ'cülerden temizlendiğini ve bu milletin evlatları tarafından temsil edildiğini kaydetti.

"Bürokrasimiz, devletimizin içindeki kanser uru temizlenmiştir." diyen Ünal, artık terörle mücadelede de devletin son derece kararlı ve hiçbir sabotaja maruz kalmadan terör yuvalarının inlerine girdiğini belirterek, “Dağlarda saklanacak delik bulamıyorlar, temizleniyor. Türkiye ilk defa kendi içerisindeki hainlerden kurtulmuş devlet yapısıyla, ordusuyla, yargısı ve bürokrasisiyle son derece kararlı ve güçlü yoluna devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ünal, şunları söyledi:

"Sakın ola ki yürütülen bu kara propagandadan en ufak şekilde etkilenmeyin. Kendinize ve ülkenize güvenin. Bu ülkenin geleceğine güvenin. Çocuklarınızın gözlerin içine bakın Türkiye'nin geleceğini göreceksiniz. Bu topraklarda bin yıldan buyana bayramlar kutlanıyor ve daha binlerce yıl Allah'ın izniyle bu topraklarda bayramlar kutlanmaya devam edecek. Bundan emin olun. Bunlar bizlerin moralini bozmak istiyorlar. Bozamayacaklar. Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Başaramayacaksınız, diz çöktüremeyeceksiniz' bunu yapamayacaklar. Bu devlete kimse diz çöktüremeyecek."

- "Dev uyanıyor"

Ünal, Türkiye ekonomisi hakkında çok fazla spekülasyon yaparak “Dolar şu kadar olacak, ekonomi şöyle olacak, iç piyasa daralıyor” diyenlere rağmen bütün dünya şu anda kıvranırken, çok ciddi krizler yaşarken, Türkiye’nin dimdik ayakta kaldığını bildirdi.

"Eskiden Amerika, Avrupa öksürse Türkiye krize girerdi. Çok şükür o günleri geride bıraktık." ifadesini kullanan Ünal, şöyle devam etti:

"Bundan biz kendimize güvendikçe, moralimizi bozmadıkça, biz bir ve berber oldukça Allah'ın izniyle bize kimse bir şey yapamaz. Bizim, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmamız gerekiyor. Biz bu topraklarda büyüdük , bizim çocuklarımız da bu topraklarda büyüyecek. Emin olun onlar daha güzel bir Türkiye'de yaşayacaklar. Biz 15 yıl önce, bugün yaşadıklarımızı hayal bile edemezdik. Emin olun 2023'te, 2053'te de hayal etmediğimiz şeyler gerçek olacak. Türkiye artık kim olduğunu biliyor. Türkiye artık Malazgirt'i, Çanakkale'yi, kim olduğunu hatırlıyor. Dev uyanıyor."